Rolety Velux

Rolety wewnętrzne i markizy Velux – co warto o nich wiedzieć

Słoneczne dni są piękne, ale mogą być także dokuczliwe. W końcu nikt nie lubi rażącego słońca podczas pracy w domu. Dlatego tak ważna jest kontrola nasłonecznienia mieszkania. Jednak oprócz skutecznej ochrony przed światłem istotny jest również wygląd okien. Tutaj z pomocą przychodzi Velux.

Markiza – co to takiego?

Markizy to typ wyposażenia okiennego ograniczającego dopływ światła, montowanego na zewnątrz. Są wykonane ze specjalnego materiału, który mimo że nie przepuszcza światła słonecznego, umożliwia także podziwianie widoków za oknem. Brak ograniczenia widoczności to główna różnica między markizami a tradycyjnymi roletami. W przypadku markiz Velux klienci mają duży wybór typów tego produktu. Można postawić na markizy obsługiwane manualnie lub te sterowane zdalnie, z zasilaniem elektrycznym lub solarnym. Istotną kwestią podczas wyboru markiz lub rolet jest ich montaż. W przypadku markiz Velux można zamontować je samodzielnie, a cały proces zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Velux udostępnia swoim klientom pełną instrukcję montażu markiz manualnych, dzięki czemu bez obaw każdy samodzielnie może je założyć.

Rolety wewnętrzne – czym są?

Rolety wewnętrzne to najpopularniejsza forma wyposażenia okien chroniącego przed światłem. Są one idealną alternatywą dla zasłon czy firanek w pomieszczeniach, w których nie można ich zawiesić. Ze względu na duży wybór można łatwo dopasować je do stylistyki mieszkania, dzięki czemu nie tylko świetnie chronią przed słońcem, ale także są przy tym nienachalne i po prostu dobrze wyglądają. Istnieje wiele typów rolet wewnętrznych, które można kupić w sklepie knall.com.pl – dekoracyjne, zaciemniające, plisowane czy te przeznaczone do kuchni lub łazienki. Czy jeśli wyróżniamy rolety zaciemniające, to znaczy, że pozostałe wcale nie zaciemniają pomieszczeń? Oczywiście, że nie! Rolety zaciemniające różnią się od pozostałych tym, że całkowicie odcinają dopływ światła, niezależnie od pory dnia. To świetne rozwiązanie do sypialni czy pokoju dziecięcego. Najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze są rolety dekoracyjne. Pasują one do każdego pomieszczenia, są dostępne w wielu kolorach i wzorach i umożliwiają łatwą kontrolę dopływu światła do mieszkania. Tradycyjne rolety zewnętrzne są sterowane manualnie, jednak obecnie w ofercie Velux można znaleźć także te do sterowania zdalnego. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Mogą być zasilane zarówno elektrycznie, jak i solarnie, więc są coraz chętniej kupowane.

Jakie rolety wybrać?

To jakie rolety będą dla Ciebie najlepsze uzależnione jest od Twoich potrzeb i oczywiście budżetu. Jeśli zależy Ci na zachowaniu widoku za oknem, przy jednoczesnym ograniczeniu dopływu promieni słonecznych postaw na markizy. Skutecznie izolują one również od ciepła, a więc będą idealne do pomieszczeń, które szybko się nagrzewają. Jednak ich koszt będzie wyższy niż w przypadku najpopularniejszych rolet dekoracyjnych. Oczywiście rolety te ochronią nas przed nadmiarem słońca z zewnątrz, ale trzeba liczyć się z brakiem możliwości oglądania widoków za oknami. Jednak nawet decydując się na wybór rolet wewnętrznych, oferta Velux jest bardzo bogata. Można bez problemu dobrać je do stylu wnętrza, własnych preferencji odnośnie przepuszczalności światła oraz budżetu. Zarówno rolety, jak i markizy to inwestycja na lata, dlatego warto dobrze przeanalizować czego oczekujesz i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Kto je zamontuje?

Montaż rolet wewnętrznych oraz markiz Velux nie należy do skomplikowanych zadań. Można zrobić to samodzielnie. Nawet w przypadku markiz na okna dachowe nie trzeba wchodzić na dach, a cały proces odbywa się z pomieszczenia. Velux daje swoim klientom dokładne instrukcje montażu, dzięki czemu nie trzeba się niczego bać ani domyślać. Samodzielnie można zdjąć także materiał z rolet do czyszczenia. Nie trzeba do tego prosić o pomoc specjalisty, dzięki czemu oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze, a materiał zdejmiesz kiedy tylko chcesz. Rolety są oczywiście kompatybilne z oknami Velux, w których ich montaż to sama przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *