Rolety Velux

Osłony na niestandardowe okna

Nie wszystkie okna znajdujące się w naszych domach i mieszkaniach można nazywać standardowymi. Wiele z nich charakteryzuje się nietypowymi wymiarami, a i ich kształt może być specyficzny. Choć jednak w takiej sytuacji trudno mówić o korzyściach płynących z zakupu żaluzji i rolet w ich typowej wersji, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z problemem, którego nie da się rozwiązać. Warto przeanalizować także te osłony okienne, którym niestraszne jest to, co nietypowe zwłaszcza, że ich wybór może zaimponować nawet bardzo wymagającym użytkownikom.

Rolety na niestandardowe okna

Jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć, że wejście w posiadanie rolet nie ma sensu, gdy okna mają nietypowe wymiary lub kształty. Informacja ta nie napawała optymizmem, nie była jednak dobra również dla producentów rolet świadomych, że mogą stracić wielu potencjalnych dobrych klientów. Dziś możemy więc spotkać się także z rozwiązaniami pokonującymi tę przeszkodę. Jedną z ciekawszych propozycji pozostaje zamontowanie profilu na ścianie, a następnie dodanie do niego materiału o wymiarach umożliwiających zasłonięcie okna po jego rozwinięciu. Wielu kupujących przyznaje jednak, że taka propozycja jest zaledwie półśrodkiem, a tym samym nie może ich zainteresować. Okazuje się jednak, że wcale nie jest ona jedyną, jaką należy brać pod uwagę. Coraz częściej możemy więc spotkać się ze specjalnymi, personalizowanymi roletami. Przeważnie są one wykonywane na indywidualne zamówienie, a co za tym idzie są też droższe od rozwiązań standardowych. Sprawdzają się jednak świetnie, a ich obecność podnosi wartość obiektu, w którym się znalazły.

Niestandardowy kształt okien i żaluzje

Właściciele okien o mniej typowych kształtach nie ograniczają się wyłącznie do zakupu rolet. W centrum ich zainteresowania znajdują się także żaluzje. Również one mogą być montowane na wnęce, nietrudno się jednak domyślić, że głównym atrybutem tego rozwiązania jest przystępna cena, bo już jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby także je wykonywać na indywidualne zamówienie – z lamelkami przyciętymi tak, aby pasowały do kształtu konkretnego okna. Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko funkcjonalność, choć nie da się zaprzeczyć, że ma ona duże znaczenie. Jego atutem okazuje się być intrygujący wygląd. Klienci przeważnie mogą zresztą wybrać samodzielnie nie tylko model żaluzji, ale również materiał, z których są one wykonane.

Plisowane osłony na okna dla szukających oryginalności

Klasyczne rolety wykonywane na zamówienie nie są już jedynymi, na jakie można się zdecydować będąc właścicielem okien o niestandardowych wymiarach. Miłośnikom nowoczesności z pewnością przypadną do gustu także rolety plisowane nazywane też po prostu plisami. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim oryginalna budowa bazująca na materiale złożonym w tak zwaną harmonijkę. Ponieważ rozpina się go na dwóch ruchomych profilach, problemem nie jest rozwijanie rolet w dowolnym miejscu. Osoby mające kontakt z plisami po raz pierwszy, zwykle podchodzą dość sceptycznie do rozwiązań tego rodzaju. Okazuje się jednak, że dzięki metodom opracowanym specjalnie w tym celu nawet zamontowanie ich na okrągłym oknie nie jest problematyczne. Plisy są więc zabezpieczeniem nie tylko efektownym, ale i skutecznym.

Wertikale i ich zalety

Innym rozwiązaniem, które może przypaść do gustu osobom zmagającym się z problemem okien o nietypowych kształtach są wertikale znane też jako żaluzje pionowe. W sprzedaży dostępne są nie tylko modele z ukośnymi lamelami, ale również skośne wertikale. Co przy tym warte podkreślenia, ich nietypowy wygląd nie oznacza wcale konieczności rezygnowania z tak charakterystycznych dla nich właściwości, jak choćby możliwość sterowania nimi na wiele sposobów. Sznurek i pokrętło idą w tym wypadku w parze ze sterowaniem elektrycznym, choć należy liczyć się z tym, że wprowadzenie tego rozwiązania może przyczynić się do wzrostu kosztów związanych z zakupem żaluzji pionowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *