Rolety Velux

Okna na poddaszu

Okna to bardzo ważny element projektu domu. Ich rozmieszczenie i wielkość wpływa na doświetlenie przestrzeni. Światło optycznie powiększa wnętrza, ale przede wszystkim dodaje energii. Sprawia, że czujemy się dobrze. Być może stąd właśnie moda na duże przeszklenia w domach i mieszkaniach. Nawet najpiękniejsza lampa nie rozświetli przestrzeni tak pięknie jak światło słoneczne.

Duże okna wymagają skutecznych osłon. Przez szyby do wnętrza przenika ok. 80% ciepła i jeśli nie osłonimy ich skutecznie w czasie słonecznych dni w domu zacznie panować nieznośny upał. Jeszcze bardziej gorąco może być na poddaszu. To przestrzeń, którą też chcemy dobrze doświetlić. Tam jednak, poza oknami, nagrzewa się cały dach, co sprawia, że w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu jest zwykle najcieplej. Przez to osłony przeznaczone do okien dachowych muszą charakteryzować się najwyższą jakością wykonania oraz być bardzo dobrze dopasowane rozmiarowo. To ważne z uwagi na charakter pomieszczeń poddasza: sypialnie, pokoje dziecięce, łazienki gospodarzy. Z kolei w nowoczesnym budownictwie poddasza są  często przeznaczane na duże, otwarte mieszkania lub na  np. pracownie.

Velux – pierwsza liga na rynku okien dachowych i ich osłon

poddaszeHistoria firmy Velux zaczyna się w roku 1941 od szklanych konstrukcji dachowych.  Celem, który od początku chciał realizować założyciel firmy, było stworzenie okna dachowego tak dobrego jak pionowe. Na terenie Polski firma działa od roku 1990, a w sumie jej produkty można kupić w ponad 40 krajach świata. Wieloletnie doświadczenie pozwala tworzyć ofertę, która skupia się na optymalizacji wydajności energetycznej budynków przy jednoczesnej dbałości o samopoczucie ludzi w nich mieszkających, otrzymujących produkty, których zarówno jakość, jak i estetyka są na najwyższym poziomie.

Wszystkie okna dachowe firmy Velux posiadają tabliczki znamionowe. Na tabliczkach umieszczone są informacje o rozmiarze i typie okna. W przypadku okien dachowych informacje takie będą bardzo ważne, ponieważ pomogą perfekcyjnie dopasować rozmiar osłony do rozmiaru okna. Przestrzeń poddasza musi być skutecznie chroniona przed intensywnym słońcem, a tym samym nagrzewaniem. Dzięki tabliczkom znamionowym nie trzeba obawiać się błędu w pomiarach i związanych z tym komplikacji w realizacji zamówienia.

Sprzedając produkty marki innej niż własna trzeba być w 100% pewnym ich jakości. Szczególnie jeśli jednym z najważniejszych walorów produktu ma być funkcjonalność. W sklepie internetowym Knall, który oferuje szeroką gamę osłon okiennych produkowanych na wymiar, w tym także osłon do okien dachowych, dostępne są także produkty marki Velux. Wybór ten był dla nas oczywisty. W grupie oferowanych produktów Velux znajdują się rolety: dekoracyjne, zaciemniające, plisowane oraz zewnętrzne, a także żaluzje oraz markizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *